تبلیغات
√ وقت آزاد - اخبار ورزشی
11 نقل و انتقال جنجالی لیگ سیزدهم؛ در انتظار انفجار 3 بمب دیگر
تمام اتفاقات هبجان آمیز فصل نقل و انتقالات افتاده و تب بالای این روزهای نفس های آخرش را می كشد. فقط مانده تكلیف نكونام، آندو و شاید هم خلعتبری...
6 20 0 نظر
[-] اندازه متن [+]

جام ورزشی؛ با پایان یافتن فرصت نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال کشور، تیم ها و بازیکنان جذب شده خود را آماده آغاز مارتن سیزدهم می کنند و همه بازیکنان شاغل در لیگ به اهمیت لیگ سیزدهم واقف هستند. لیگی که قرار است بازیکنان حاضر در جام جهانی فوتبال از بین حاضران در آن انتخاب شوند و در این راه ملی پوشان تمام سعی خود را خواهند کرد تا در تیم ملی جایگاهی کسب کنند.


در این بین جابه‌جایی بازیكنان بزرگ همواره مورد توجه فوتبالدوستان و رسانه‌ها قرار داشته است. در طول فصل نقل و انتقالات لیگ سیزدهم جابه جایی های جنجالی زیادی صورت گرفته که برخی از این جابه‌جایی‌ها به واسطه نام بزرگ بازیكن و برخی دیگر به واسطه رقم بالا و حاشیه‌هایش در خاطره ها می ماند. در ادامه به برخی از این نقل و انتقالات جنجالی اشاره خواهد شد.  


* شاه ماهی استقلال به سپاهان پیوست
استقلالی ها هر سال عادت داشتند تا با یک بازیکن یاغی کلنجار بروند و در آخر هم در روز پایانی و ساعات های آخر فصل نقل و انتقالات این بازیکن را به خدمت گیرند. آبی پوشان سال ها بود که این بازیکن را از چنگ حریفان بزرگی چون پرسپولیس، سپاهان و تراکتور درآورده بودند و همین فصل پیش بود که در آستانه پرواز مجتبی جباری را پای میز مذاکره کشاندند. اما آغاز لیگ سیزدهم آغازی دوباره برای مجتبی جباری بود که قرار است در تیم سپاهان فصل را آغاز کند. حساسیت انتقال مجتبی جباری به سپاهان هم از دو جهت اهمیت دارد. اول اینکه رقم دو میلیاردی قرارداد جباری مورد توجه است و نکته دوم رفتن او به سپاهان بعد از 9 سال بازی کردن در استقلال بود.


* کاپیتان محبوب پرسپولیس در تراکتورسازی
همه هواداران پرسپولیس علی کریمی را دوست دارند. در بین تماشاگران سرخپوشان پایتخت حتی یک نفر را هم نمی توان پیدا کرد که به این بازیکن علاقه و تعصب نداشته باشد. علی کریمی سال هاست که کاپیتان پرسپولیس است و البته همواره حاشیه های بسیاری هم برای این تیم به وجود آورده است. کریمی بعد از شکست پرسپولیس در جام حذفی برابر سپاهان از فوتبال خداحافظی کرد اما بعدها از این تصمیم پشیمان شد و به فوتبال بازگشت. در این بین با بازگشت دایی پرسپولیس جایی برای علی کریمی وجود نداشت تا اینکه کاپیتان سرخپوشان مجبور به پوشیدن پیراهن تراکتورسازی شود.


* شاه ماهی پرسپولیس همبازی علی كریمی شد
كریم انصاری فرد پس از اینكه به علت نامنظم بودن مغضوب علی دایی وافع شد، با حرف و حدیث های فراوان راهی تراكتورسازی شد تا همچنان سرخپوش و همبازی علی كریمی باقی بماند.


* علی حمودی به سپاهان رفت
 مدافع راست استقلال که در جمع آبی پوشان پایتخت احیا شده بود بعد از مشکلاتی که بر سر مسائل مالی با استقلالی ها برایش به وجود آمد تصمیم به ترک جمع آبی پوشان گرفت و لیگ سیزدهم را در سپاهان توپ خواهد زد. مهمترین انگیزه ای هم که باعث شد حمودی استقلال را رها کرده و به سپاهان برود، مسائل مالی بود.


* نیکبخت واحدی به استقلال بازگشت
 به صراحت می توان انتقال علیرضا نیکبخت واحدی به استقلال را عجیب ترین جابه جایی فصل نقل و انتقالات لیگ سیزدهم دانست. علیرضا نیكبخت‌واحدی ستاره محبوب و البته پرحاشیه استقلال در پایان لیگ پنجم برای تمدید قراردادش با این تیم دچار مشكل شد. نیكی با امیر قلعه‌نویی مشكل داشت و از طرف دیگر خودش هم بدش نمی‌آمد جنجال‌ساز شود. سرانجام او با استقلالی‌ها توافق نكرد و برای این‌كه آبی‌ها را نقره‌داغ كند، با پرسپولیس قرارداد سه‌ساله بست! نیكبخت همان فصل در داربی دروازه استقلال را باز كرد و اولین و آخرین گل داربی‌ عمرش را به ثمر رساند. شادی او حسابی هواداران را ناراحت كرد. اما حالا بعد از چند سال نیکبخت با رضایت امیر قلعه نوئی به استقلال بازگشت تا عجیب ترین نقل و انتقال لیگ سیزدهم رقم بخورد.


* سید صالحی، بازیکنی برای همه تیم ها
سید صالحی جزو آن دسته بازیکنانی است که رنگ و تعصب به پیراهن برایش ارزشی ندارد و هر جا که بطلبد فوتبالش را ادامه می دهد. شاید او تنها بازیکنی باشد که برای هر 4 تیم مطرح کشور بازی کرده است. روزگاری این بازیکن در سپاهان حضور داشت و بعد از سال ها حضور در این تیم به استقلال رفت. سید صالحی یک فصل را در استقلال گذراند و بعد از آن به تراکتور رفت و حالا به جمع قرمز پوشان پایتخت اضافه شده است. سید صالحی را می توان بازیکنی برای همه تیم ها نام برد.


* بازیکنی که همه را سر کار گذاشته است
پرسپولیس یا سپاهان. استقلال یا تراکتور. هافبک تیم فوتبال مس کرمان در لیگ یازدهم بعد از آنکه قراردادش با مسی ها به اتمام رسید به استقلال رفت و بعد از ثبت قرارداد با آبی پوشان به تمرینات این تیم رفت. یکی دو روز مانده به پایان فصل نقل و انتقالات لیگ سیزدهم به یکباره این بازیکن سر از تمرینات تراکتورسازی درآورد و استقلالی ها را بهت و حیرت گذاشت. قاسم دهنوی در فصل نقل و انتقالات لیگ سیزدهم بار دیگر این کار را تکرار کرد و ابتدا با پرسپولیس قرارداد بست و بعد از یکی دو هفته به تمرینات سپاهان رفت. اما این بار پرسپولیسی ها درسی به دهنوی دادند که این بازیکن مجبور شد به پرسپولیس بازگشته و در تمرینات این تیم شرکت کند.


* کاپیتان سابق پرسپولیس در استقلال!  
 پژمان نوری جزو بازیکنانی است که امیر قلعه نوئی به سبک بازی وی علاقه زیادی دارد. نوری قبل از اینکه چند سال قبل به پرسپولیس برود نیز مورد توجه قلعه نوئی قرار گرفته بود اما سرخپوشان وی را از چنگ استقلال در آوردند. حالا بعد از گذشت سال ها نوری به استقلال آمده و برای تیم قلعه نوئی بازی خواهد کرد. پژمان نوری جزو بازیکنانی است که سابقه کاپیتانی پرسپولیس را نیز در کارنامه دارد.


* بازیکنی همه به دنبالش بودند
درخشش یعقوب کریمی در لباس تیم نفت تهران و رسیدن به پیراهن تیم ملی سبب شد تا تیم های بسیاری خواهان جذب وی باشند. استقلالی ها که قبلا به راحتی این بازیکن آینده دار را از دست داده بودند بدشان نمی آمد تا وی را جذب کنند، اما سپاهان و پرسپولیس جنگ تنگاتنگی را برای جذب این بازیکن آغاز کردند که سرانجام زور سپاهان به پرسپولیس چربید و یعقوب کریمی زردپوش شد.


* بازیکنی که سپاهان را به استقلال ترجیح داد
بلایی که سپاهان در فصل نقل و انتقالات لیگ سیزدهم سر استقلال آورد، هیچ تیم دیگری نتوانست بیاورد. هر بازیکنی را که سرخابی ها دست رویش گذاشتند به سپاهان پیوست. آرش افشین هم جزو بازیکنانی بود که از روزهای پایانی فصل نقل و انتقالات زمزمه حضورش در استقلال دهان به دهان می چرخید اما سرانجام این بازیکن به سپاهان پیوست.


* تنها بازیکنی که بین سرخابی ها جابه جا شد
 محمد قاضی یک فصل کاملا ناموفق را در پرسپولیس گذارند و تنها برای این تیم یک گل زد. قاضی در اکثر بازی های لیگ دوازدهم نیمکت نشین بود و حالا به استقلال آمده تا بتواند خود را احیا کند. محمد قاضی فعلا تنها بازیکنی است که بین سرخابی های پایتخت جابه جا شده و احتمالا در لیگ سیزدهم در دربی پایتخت حرف های بسیاری برای گفتن خواهد داشت.


در این بین تنها 3 بازیکن مطرح هستند که هنوز وضعیت شان مشخص نشده است. محمدرضا خلعتبری که با وجود قرارداد با عجمان همه در انتظار این هستند كه از یك تیم لیگ برتری سر در بیاورد. جواد نکونام، کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان هم هنوز با استقلال تمدید نکرده است. البته هر چند به نظر می رسد که وی با استقلالی ها به توافق برسد اما تیم های سپاهان و تراکتور آمده به خدمت گرفتن این بازیکن هستند. آندو تیموریان نیز جزو آن دسته از بازیکنانی است که هنوز تیمی برای فصل آینده خود انتخاب نکرده است. استقلالی ها به شدت خواهان به خدمت گرفتن این بازیکن هستند.

-----------------------------------------------------------------------------

به احترام هواداران استقلال هرگز به پرسپولیس نمی‌روم
هافبک تیم ملی گفت: «به احترام هواداران استقلال هیچ وقت در ایران برای پرسپولیس بازی نمی کنم. استقلالی ام.»
1 18 0 نظر
[-] اندازه متن [+]

جام ورزشی؛ سعید شیرینی مدعی شده بود که اگر کار دست او بود، آندو یا نکونام را به پرسپولیس می آورد. نکونام که با استقلال قرارداد دارد و حالا آندو هم قاطعانه اعلام می کند که اگر بخواهد در ایران به فوتبال ادامه دهد قطعا در استقلال بازی خواهد کرد.

 

سفری که آندو امروز به قطر خواهد داشت همه چیز را درباره همکاری مجدد او با باشگاه استقلال مشخص خواهد کرد. شاید اگر آندو با پیشنهاد تیم‌های قطری مواجه نمی‌شد تا امروز قراردادش را با استقلال ثبت کرده بود اما ارسال پیشنهاد تازه به بازیکن تیم ملی ایران باعث شد تا آندو و برادرش دوباره راهی کشور قطر بشوند. حال این سوال به وجود می‌آید که سرنوشت تیموریان با استقلال چه خواهد شد؟! آیا این بازیکن سرانجام در ترکیب آبی‌ها دیده خواهد شد؟

 

* امروز به قطر می‌روی و قطعا خبرهای تازه‌ای درباره تو خواهیم شنید. چقدر احتمال دارد دوباره برای یک تیم قطری بازی کنی؟

- من فصل قبل تجربه خوبی از بازی در قطر داشتم. درست است با موفقیت آنچنانی همراه نبود چون تیمم تازه کار بود و قدرت آنچنانی نداشتیم اما با همبازی‌هایم خیلی سعی کردیم موقعیت خوبی را در الخریطیات درست کنیم که تا حدودی موفق بودیم. من به لحاظ مالی شرایط مطوبی را تجربه کردم.

 

* ممکن است دوباره در قطر بازی کنی؟

- احتمالش وجود دارد چون یکی دو تیم هستند که من را می‌خواهند. با برادرم امروز به قطر می‌رویم و شرایط را بررسی می‌کنیم. اگر موقعیت خوبی به لحاظ مالی فراهم شد که قرارداد می‌بندم. البته به هر قیمتی این کار را نمی‌کنم. باید تفاوت دستمزدی که در قطر می‌گیریم با ایران خیلی متفاوت باشد. فصل قبل این شرایط بود که من حاضر شدم برای الخریطیات بازی کنم اما این فصل را هنوز نمی‌دانم و تا پای میز مذاکره نروم نمی‌توانم در این باره چیزی بگویم.

 

* ممکن است در همان الخریطیات بمانی؟

- بله، احتمالش وجود دارد.

 

* و اگر به توافق نرسی؟

- این را بارها گفته‌ام. من اهل بازارگرمی نیستم. همیشه سعی کردم به پیشنهاد‌هایی که دارم فکر کنم. بیخود هم اسم تیمی را نبرده‌ام. اگر به توافق نرسم برمی‌گردم ایران.

 

* احتمال دارد برای پرسپولیس بازی کنی؟! ظاهرا تو سورپرایز شیرینی برای هواداران این تیم هستی.

- نه من و نه برادرم هیچ مذاکره‌ای با مسئولان باشگاه پرسپولیس نداشته‌ایم. بارها گفته‌ام که اگر بخواهم در ایران فوتبال بازی کنم اولویتم استقلال است. به احترام هواداران استقلال هیچ وقت در ایران برای پرسپولیس بازی نمی کنم. استقلالی ام.

 

* یعنی اگر با تیم‌های قطری به توافق نرسی برمی‌گردی استقلال؟

- شک نکنید که این اتفاق می‌افتد. من صحبت‌هایم را با باشگاه استقلال انجام دادم. قول و قرارهایی هم گذاشته شده است. فقط باید چند روز صبر کنیم تا تکلیف من با تیم‌های قطری مشخص بشود. مطمئن باشید اگر از قطر برگردم حتما با استقلال قرارداد می‌بندم. این موضوع امروز، فردا مشخص می‌شود.

 

* پس رفتن تو را به پرسپولیس شایعه بدانیم؟

- من مذاکره‌ای نداشتم و قصد هم ندارم به پرسپولیس بروم. با هواداران استقلال رابطه بسیار خوبی دارم. آنها هر وقت من را در کوچه و خیابان می‌بینند می‌گویند بیا استقلال. من به احترام هواداران استقلال هرگز به پرسپولیس نمی‌روم.

 

* ظاهرا دیداری داشتی با غلامحسین مظلومی.

- وظیفه همه فوتبالیست‌ها این است که از احوال پیشکسوتان فوتبال و آنهایی که قبل از ما برای فوتبال این مملکت زحمت کشیده‌اند باخبر شویم. من هم وقتی در جریان بیماری ایشان قرار گرفتم تصمیم گرفتم ملاقاتی داشته باشم.

 

* حالشان چطور بود؟

- فکر می‌کنم حال عمومی آقای مظلومی نسبت به روزهای قبل بهتر شده و امیدوارم ایشان سلامتی کامل خود را به دست بیاورند

----------------------------------------------------------------------------------

کریم سکوت شکست / کنایه عجیب انصاری فرد به دایی
مهاجم تیم فوتبال تراکتورسازی پس از جدایی از پرسپولیس سرانجام قفل سکوت خود را شکست و درددل‌های خود را به زبان آورد.
1 7 0 نظر
[-] اندازه متن [+]

جام ورزشی، کریم انصاری‌فرد مهاجم فصل گذشته تیم فوتبال پرسپولیس بالاخره شب گذشته با عقد قراردادی یک ساله به تراکتورسازی پیوست. وی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص مسائل مختلف گفت‌وگو کرد که در زیر می‌خوانید:

*پس از این همه جار و جنجال بالاخره به تراکتورسازی رفتی.

بله، بالاخره قسمت من این بود که امسال پیراهن قرمز تراکتورسازی را بر تن کنم و افتخار این را داشته باشم که در کنار تبریزی‌ها فوتبالم را دنبال کنم. تراکتورسازی تیمی است که در چند سال گذشته با خون تازه‌ای در فوتبال ایران یک پدیده شده است از طرفی دیگر این انتخاب برای من به نظرم خیلی خوب بود.

*چرا؟

خودم آذری زبان هستم و در کنار تراکتوری‌های دو آتشه که با من همزبان هستند احساس آرامش می‌کنم و قطعا می‌توانم با تمرکز بیشتر کارم را دنبال کنم به همین دلیل است که می‌گویم تصمیمم خوب بود چون در آرامش می‌توانم به خواسته‌هایم برسم و احساس غربت هم در تبریز نمی‌کنم.

*از قبل مشخص بود به تراکتورسازی می‌روی؟

خدا می‌داند که نه، من هم مانند خیلی از بازیکنان لیگ پیشنهادهایی از تیم‌های مختلف پس از پایان فصل داشتم و راستش را بخواهید با یک سری از آنها حتی وارد مذاکره شدم اما اولویتم همان طور که قبلا هم گفتم حضور در اروپا بود به همین دلیل همه چیز را به مدیر برنامه‌هایم سپردم ولی مثل اینکه قسمت نیست فعلا بروم.

*چرا؟ مثل اینکه خیلی به اروپا نزدیک شده بودی؟

وقتی با پیشنهاد خوبی از اروپا مواجه شدم زیاد دست روی دست گذاشتم و متأسفانه چون دودل بودم زود تصمیم نگرفتم، از طرف دیگر با خودم گفتم چون دایی آمده یک سال دیگر در پرسپولیس بمانم که حرف و حدیثی پیش نیاید همین از دست دادن وقت‌ها من را عقب انداخت و متأسفانه زمان هم از بین رفت. من اول فصل به خاطر پرسپولیس و سرمربی محترم آن تصمیم گرفتم بمانم که به دلایلی نشد.درباره رفتنم به اروپا عجله نکنید و در آینده همه چیز شفاف مشخص می‌شود.

* ولی تیمی اروپایی اگر بازیکنی را بخواهد وقت و زمان معنی نمی‌دهد.

بله کاملا درست است، ولی زمان نقل و انتقالات فوتبال ایران و اروپا هم با یکدیگر همخوانی ندارد، با توجه به پیشنهادی که به من داده شد و قرار بود پای صحبت‌های نهایی بنشینیم چه بسا من باید حدود 4 ماه بازی نمی‌کردم و بعد با تیم مورد نظرم قرارداد امضا می‌کردم این برای من خیلی خطرناک بود و با توجه به صحبت‌هایی که با دوستان داشتم تصمیم گرفتم شب گذشته کار را یکسره کنم و به همین دلیل قراردادم را با تراکتورسازی امضا کردم.

 

*یعنی پرونده‌ات برای رفتن به اروپا بسته شد؟

نه، چرا باید این اتفاق بیفتد؟ پرونده من کاملا برای رفتن به اروپا باز است. من تصمیمم را گرفته‌ام و کوتاه هم نمی‌آیم حالا قسمت شده از تبریز به اروپا بروم، انگیزه‌ام صدها برابر است تا به هدفم برسم. به شما قول می‌دهم دست از تلاش برنمی‌دارم و با تمرینات مدام و حتی اضافی و گلزنی برای تراکتور به هدفم می‌رسم مثل همیشه.

 البته با حمایت هواداران تراکتورسازی.

بله صد در صد، بدون هیچ حرف و حدیثی یکی از دلایل انتخاب تراکتورسازی هواداران این تیم بود چون مثل هواداران پرسپولیس پرشور هستند. سرما و گرما نمی‌شناسند و تا آنجایی که نفس دارند تیم خود را تشویق می‌کنند. من در کنار این همه همزبان مشتاق احساس آرامش می‌کنم و از هواداران تراکتورسازی از همین جا می‌خواهم به من کمک کنند تا ان‌شا‌ء‌الله به هدف اصلی‌ام برسم.

* کدام هدف؟

من می‌خواهم به اروپا بروم و از همه مهمتر باید در جام جهانی باشم. امسال سال حساسی برای من است چون باید پیراهن تیم ملی را که افتخار پوشیدن آن را دارم در جام جهانی بپوشم. دوست ندارم در برزیل غایب باشم به همین دلیل تمام تلاشم را برای گلزنی و موفقیت تراکتورسازی انجام می‌دهم تا نظر کی‌روش را جلب کنم. کار خیلی سخت است اما من هم عاشق کارهای سخت هستم.

*تراکتورسازی چطور تیمی است؟

در چند وقت اخیر تراکتورسازی یکی از قطب‌های موفق فوتبال کشورمان بوده است، آنها امسال دومین بار حضور در آسیا را تجربه می‌کنند این موضوع هم در انتخابم نقش پررنگی داشت. خوشبختانه بازیکنان بسیار خوبی هم در فصل جاری جذب کرده و ان‌شا‌ء‌الله همه بتوانیم با کمک هواداران پرشور که پارسال پدیده آسیا بودند به این تیم بزرگ و مردمی برای رسیدن به هدفش کمک کنیم.

*به آقای گلی هم فکر می‌کنی؟

مثل تمام مهاجمان دنیا من هم گل زدن را دوست دارم، همه چیز دست خدا است، او عزت و ذلت می‌دهد. اولین هدفم کمک به تراکتورسازی است سپس خدا هر چه که بخواهد همان اتفاق می‌افتد، من دوست دارم همیشه گلزن باشم اما اگر نشد مثل حضورم در پرسپولیس گلساز می‌شوم، چه اشکالی دارد؟

* راستی گفتی پرسپولیس، شاید هواداران این تیم از تصمیم تو مبنی بر پیوستن به تراکتورسازی ناراحت شده باشند، نظرت چیست؟

من چند بار گفتم 10 بار و  100 بار دیگر هم می‌گویم من همیشه علاقه خاصی به هواداران پرسپولیس دارم، آنها خودشان همه چیز را می‌دانند اصلا صحیح و درست نبود بخواهم جواب برخی صحبت‌ها و حرف‌هایی که درباره من و پرسپولیس زده شد را بدهم و خدای ناکرده رو در روی بزرگتر خودم بایستم. دنبال این چیزها در فوتبال نیستم و نخواهم رفت، دوست ندارم حرمت‌ها در فوتبال زیر سؤال برود اما معتقدم هیچ وقت ماه پشت ابر نمی‌ماند.

* منظورت چیست؟

اول باید بگویم دوست دارم این آخرین حرف‌هایم در خصوص پرسپولیس باشد چون من دیگر بازیکن تراکتورسازی هستم. برای حضور مجددم در پرسپولیس هیچ شرط و شروطی نگذاشتم، نمی‌دانم حالا بعضی‌ها چه حرف هایی زده‌اند مهم هم نیست که بدانم، فقط این را بگویم در روزی که قرار بود به تمرینات پرسپولیس بروم به من زنگ زدند و گفتند علی دایی برای سومین بار استخاره کرده و خوب درنیامده است. ان‌شاء‌الله موفق باشید. به نظر شما من باید چه کاری انجام می‌‌دادم؟ چرا قبلا بحث پول مطرح نشد؟

*یعنی نمی‌خواستند تو در پرسپولیس بمانی؟

من نمی‌دانم و دوست هم ندارم گناه کسی را بشویم ولی دوست دارم درباره همه چیز خود مردم و هواداران پرسپولیس قضاوت کنند، بعد از این ماجرا برای من اسم گذاشتند یاغی و یا بازیکنی که دنبال پول است اما کسانی را که در خصوص من خواستند افکار عمومی را بسیج کنند فقط به خدا واگذار می‌کنم، همین و بس اما از هواداران پرسپولیس می‌خواهم خودشان درباره همه چیز قضاوت کنند، من کریم انصاری‌فرد هستم و نیازی به دروغ گفتن در این مسائل ندارم.

*واقعیت چیست؟ چرا نمی‌گویی؟

بعد از منتفی شدن حضورم در پرسپولیس خودتان دیدید که آیا من پیشنهاد بهتری داشتم یا خیر، از همین طریق جا دارد از تمام مسئولانی که به من نظر ویژه داشتند تشکر کنم حتی از استقلالی‌ها. فقط چند دقیقه بعد از منتفی شدن حضورم در پرسپولیس صحبت‌های مسئولان باشگاه استقلال را دیدید، شاید تیم‌های دیگر نیز بوده اند، خدا جای حق نشسته و من همیشه به او تکیه می‌کنم و به آینده می‌اندیشم، قطعا پرسپولیسی‌ها از پیشنهادها به من باخبر بودند که مصاحبه می‌کردند و می‌گفتند چرا برخی تیم‌ها می‌خواهند به بازیکنان ما اینقدر و آنقدر پول بدهند، اینها جواب سؤال شما است و من هم نیازی نمی‌بینم زیاد موضوع را باز کنم چون نه می‌خواهم به پرسپولیس لطمه بخورد نه به خودم و تراکتورسازی.

*از کسی ناراحت هستی؟

خیر، من الان به تیمی رفتم که قرمز می‌پوشد این به من قوت قلب می‌دهد، در طول فصل نقل و انتقالات بارها نوشتند پیشنهادهای نجومی انصاری‌فرد و یا هزاران مسئله دیگر، من همان موقع هم گفتم چرا باید همیشه کلمه‌ میلیاردی در کنار اسم من مطرح شود. اگر بخواهم تکذیب کنم هر روز کارم همین می‌شود به همین دلیل سکوت کردم چون همیشه سکوت جواب خیلی‌ها از حرف‌های نادرست را می‌دهد.

* می‌توانستی مصاحبه کنی و از حقت دفاع کنی؟

با وجود تمام احترامی که برای رسانه‌های زحمتکش که برای صعود تیم ملی ایران به جام جهانی نقش بسیار پررنگی داشتند قائل هستم باید اعلام کنم من زیاد دوست ندارم هر روز مصاحبه کنم چون آن وقت به من می‌گویند دنبال بازار گرمی هستم، می‌توانستم پس از هر پیشنهادی در همین فصل جاری آن را رسانه‌ای کنم و مبلغ قرارداد را بگویم اما به خودم اجازه ندادم با احساسات هواداران پرسپولیس و اصلا فوتبال بازی کنم ولی همه چیز تمام شد و الان در خدمت تراکتورسازی هستم.

* قطعا حرف‌های دایی در برنامه ورزش و مردم را شنیدی؟

بله خیلی‌ها به من گفتند که برو پشت خط و جواب بده ولی من آدمی نیستم که مقابل بزرگتر خودم بایستم و بخواهم جواب بدهم. گفتم اشکالی ندارد حمله‌ها را به جان می‌خرم و تحمل می‌کنم. من برای آقای دایی از صمیم قلب آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

*حتما خبر داری در اولین بازی باید مقابل دایی و پرسپولیس قرار بگیری؟

بله، از روز گذشته با باشگاه تراکتورسازی قرارداد بستم، من از اول زندگی فوتبالی‌ام به دنبال این بودم برای تیمی که با آن قرارداد امضا می‌کنم با تمام وجودم تلاش کنم که خدا را شکر تا به امروز هم به هدفم رسیده‌ام، تراکتورسازی الان به من حقوق می‌دهد و مطمئن باشید تمام تلاشم را برای سربلندی این تیم انجام می‌دهم چون باید جواب اعتماد مسئولان باشگاه و جلالی را بدهم این وظیفه من است و مطمئن باشید با تمام وجودم در خدمت این تیم دوست داشتنی و همزبان‌هایم هستم. اگر خدا بخواهد خیلی دوست دارم با گلزنی‌ام شور و اشتیاق هواداران تراکتورسازی را ببینیم.*

*با پاس‌های کریمی؟

کریمی یکی از بهترین فوتبالیست‌های ایران و آسیا است و بازی کردن کنار این بازیکن و استفاده از پاس‌های او یک فرصت خوب برای من و همه تراکتورسازی‌ها است. قسمت این شد که این بار هم کنار کریمی توپ بزنم و این یک شانس خوب برای من است. می‌دانم هواداران تراکتورسازی از ما انتظار دارند ولی از آنها می خواهم فرصت لازم را به ما بدهند تا به هدف اصلیمان در تراکتور یعنی موثر و مفید بودن برای این تیم برسیم. بالاخره بازی ها سخت است فاصله تیم ها با یکدیگر نزدیک و هرگز کار آسان نیست.

* قهرمان می‌شوید؟

همه چیز دست خداست ما تلاش می‌کنیم در سه جبهه موثر باشیم، همه تیم‌ها با برنامه بازیکن جذب کرده‌اند اما ما هم نمی خواهیم دست خالی در پایان فصل مقابل هواداران ما قرار بگیریم. انشا‌الله با تفکرات جلالی کمک هواداران و بازیکنان به نتایج خوبی خواهیم رسید.

* راستی از کدام تیم‌ها پیشنهاد داشتی؟

همه چیز تمام شد، الان من با تراکتورسازی قرارداد بستم.

* دوست داری در اولین بازی خودت مقابل پرسپولیس قرار نگیری؟

این جواب سؤال شما را خیلی سخت می‌شود داد، این موضوع طبیعی است که کمی برای من سخت باشد که مقابل تیمی بازی کنم که فصل گذشته با آن زندگی کردم. برای من سخت است مقابل تیمی بازی کنم که هوادارانش فصل گذشته مثل کوه پشت سرم بودند، طبیعی است این اتفاق شاید برایم در فصل آینده هم بیفتد مثلا من از تراکتورسازی جدا شوم، آیا دل کندن از هوادارانش برایم راحت باید باشد؟  بالاخره من یک سال در پرسپولیس بازی کردم و همین‌جا اعلام می‌کنم بد یا خوب امیدوارم هواداران این تیم من را حلال و درک کنند.

* خیلی‌ها دوست دارند بدانند به پرسپولیس برمی‌گردی؟

همه چیز دست خدا است، نمی‌دانم چه اتفاقی می‌افتد ولی یک روز به پرسپولیس برمی‌گردم. اگر استخاره‌ها اجازه دهد در کنار هواداران پرسپولیس خواهم بود البته الان هم احساس دلتنگی نمی‌کنم چون هوادارانی را می‌بینم که با پرسپولیسی‌ها فرقی ندارند، عاشق رنگ قرمز هستم و بسیار با تعصب و از همه مهمتر همزبان من در تبریز هستند، اینها قوت قلبی برای من است.

* می‌دانم نمی‌خواهی زیاد درباره پرسپولیس حرف بزنی اما واقعا به تو به اندازه کافی زمان داده‌اند؟

هر کس نظرش را در این باره می‌دهد و واقعا برای من محترم است .شاید برخی‌‌ها معتقد بودند من نباید پس از تعطیلی لیگ به برخی کارهای شخصی خودم رسیدگی و یا استراحت کوتاه می‌کردم، این نظر برخی‌ها است و واقعا نمی‌دانم چه بگویم، من پس از فشارهای زیادی که در بازی‌ها و اردوهای تیم ملی پشت سر گذاشتم چند روزی را ریکاوری و استراحت کردم. همه می‌گویند به دنبال مذاکره بودم و به خاطر اینگونه مسائل است که دلم گرفت، یعنی می‌گویند من حق نداشتم  که 5 روز استراحت کنم یا می‌گویند از تمرینات فرار کرده‌ام. من صبح و بعد از ظهر زیر نظر دکتر بهرامی تمرینات طاقت‌فرسایی را انجام دادم و اگر به دنبال فرار از تمرینات بودم گوشه خانه می‌نشستم، می‌خوردم و می‌خوابیدم و حق را به کسان دیگر می‌دادم. من در دوران مذاکراتم با برخی تیم‌ها با تمرینات دو نوبته اجازه ندادم که بدنم دچار کوچکترین مشکل شود و اگر راستش را بخواهید در دوران بدنسازی بعید می‌دانم از تیمی یا کسی عقب باشم اما اشکالی ندارد این حرف‌ها مطرح می‌شود آن بالاسری است که درباره همه چیز قضاوت می‌کند، راضی‌ام به رضای خدا.

*خیلی‌ها دوست دارند بدانند چرا در پرسپولیس زیاد گل نزدی و  یا آقای گل نشدی؟

ببینید شرایط تیم‌ها با یکدیگر متفاوت است، هر تیم شرایط خاص خودش را دارد، من در پرسپولیس قبول دارم کم گل زدم ولی اولین سالی بود که در این تیم بازی می‌کردم و با شرایط جدیدی آشنا می‌شدم اما در سایپا همه چیز متفاوت بود، بالاخره هر بازیکنی فرصتی می‌خواهد تا خودش را ثابت کند. من در پرسپولیس دوست داشتم هر بازی گل بزنم و تیتر یک روزنامه‌ها باشم اما برایم از همه چیز مهمتر موفقیت پرسپولیس بود، باور کنید همانطور که رضایی و سایر مهاجمان گل می‌زدند و خوشحال بودند من هم خوشحال بودم چون به نظر من در پرسپولیس کسی نباید به فکر خودش باشد و همه باید به موفقیت‌های تیمی فکر کنند.

این موضوع برای من هم خیلی مهم بود به همین دلیل در یک بازی سعی می‌کردم خواسته‌های مربی در زمین را پیاده کنم، در برخی شرایط مربی از من می‌خواست دوندگی داشته باشم، همیشه دوست داشتم گلزن باشم اما اگر نمی‌شد گلساز و یا دونده بودم، در این باره هم قضاوت را به هواداران می‌سپارم، برای من موفقیت پرسپولیس مهم بود نه شخص خودم.

* رویانیان هم خیلی دوست داشت در پرسپولیس بمانی.

این جواب را به خاطر این نمی‌دهم که او به من لطف داشت، واقعا به پرسپولیس تبریک می‌گویم که مدیری دلسوز مانند رویانیان دارد، او مانند یک پدر دلش برای پرسپولیس می‌سوزد، باور کنید رویانیان عاشقانه با کارهای اقتصادی‌اش و آوردن رویکرد جدیدی به فوتبال برای موفقیت پرسپولیس تلاش می‌کند، او سالم کار می‌کند و روراست است.

* اما باید برود.

هر کس این کار را بخواهد انجام دهد در حق پرسپولیس ظلم و جفا کرده ، او برای پرسپولیس کم نگذاشت، من همیشه در دوران فوتبالی‌ام هر کجا که باشم به رویانیان احترام می‌‌گذارم. او مدیری کاربلد و دلسوز است و باید به هواداران پرسپولیس بابت حضورشان در پرسپولیس تبریک بگویم، من همین جا از رویانیان هم رخصت می‌گیرم.

*در پایان اگر حرفی داری بگو.

صمیمانه از هواداران پرسپولیس سپاسگزارم که یک سال من را حمایت کردند. قسمت این بود که دیگر بین آنها نباشم اما حالا به تیمی رفتم که دوباره لباس قرمز می‌پوشم و برای مردم تبریز تلاش می کنم. کارم خیلی سخت است اما دل هواداران را به دست می‌آورم. مطمئن باشید تمام تلاشم را خواهم کرد که سال خوبی را داشته باشم، جا دارد از همین جا از مسئولان باشگاه تراکتورسازی و جلالی که به من اطمینان کردند تشکر کنم و از همه پرسپولیسی‌ها بخواهم که من را حلال کنند، از هواداران تراکتور هم می‌خواهم مثل همیشه پرشور از من و تیم خودشان حمایت کنند تا ان‌شاء‌الله بتوانیم نتایج خوبی به دست آوریم.


  • ایکس باکس | قالب بلاگ اسکای | اس ام اس دون