تبلیغات
√ وقت آزاد - هشدار جدی برای ایمیل های ناشناس !!

برخی از كارشناسان اینترنتی می گویند: در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شورای شهر تهران، حجم نامه های ناخواسته به بیش از سه برابر افزایش یافته است كه این امر احتمال سوءاستفاده های اینترنتی برای كاربران را نیز چند برابر می سازد.

  به گفته كارشناسان می بایست در این زمینه تنها به دنبال موضوعات مشخص بود و از بازكردن هرگونه نامه از سوی آدرس های ناشناس جلوگیری كرد.


در این روزها تقریبا تمامی شركت های ارایه دهنده اینترنت و اپراتورهای تلفن همراه با بیشترین حجم ترافیك خود مواجه هستند كه در این بین تعدادی از كاربران ممكن است با نامه های ناخواسته اینترنتی روبرو شوند.نامه های مجازی كه احتمال ویروس دار بودن آنها بسیار زیاد است.


*** حجم اسپم ها ۳ برابر شده است


باقر افخمی عضو شورای حل اختلاف جرایم رایانه ای روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا به كاربران اینترنتی هشدار داد كه مراقب ایمیل های ناشناس بوده و از باز كردن آنها كاملا خودداری كنند.


وی با بیان اینكه حجم نامه های ناخواسته در فضای ایمیل دراین ایام سه برابر شده است، گفت: بسیاری از كاربران به واسطه كمبود سواد اینترنتی به دام هرزنامه ها یا اسپم ها می افتند و در شرایطی مانند انتخابات كه میزان كاربری فناوری های نوین از جمله ایمیل افزایش می یابد تهدیدات اینترنتی نیز روند صعودی می یابد.

 

***حسن نیت كاربران ایرانی زمینه خطرپذیری را بیشتر كرده است


عضو شورای حل اختلاف جرایم رایانه ای گفت: تجربه نشان داده است كاربران ایرانی به دلیل حسن نیت زیاد بیش از دیگر كاربران در جهان در معرض سوء استفاده در فضای وب قراردارند.


وی با بیان اینكه براساس آمار بیش از ۹۰ درصد كاربران در دام حیله های اینترنتی می افتند هشدار داد: بسیاری از كلاهبرداری های اینترنتی از طریق جذابیت ها و اطلاعات كذب مسیر خود را باز می كند كه ضرورت دارد كاربران برای مقابله با آنها هشیاری لازم را به خرج دهند.


وی تاكید كرد: فضای وب آن قدر گسترده و ناشناخته است كه هر كاربر ایرانی باید به هنگام فعالیت دراین عرصه كاملا هشیارو مطلع و با ظن دقیق عمل كند.


افخمی همچنین گفت: یكی دیگر از دلایل به دام افتادن كاربران، كمبود سواد اینترنتی و ناآشنایی با علم كامپیوتر و زبان انگلیسی است.

ایرنا


طبقه بندی: کامپیوتر و اینترنت،

تاریخ : شنبه 25 خرداد 1392 | 09:51 ب.ظ | نویسنده : سلمان بنی فضل | نظرات

  • ایکس باکس | قالب بلاگ اسکای | اس ام اس دون