تبلیغات
√ وقت آزاد - احتمال توقف غنی سازی ایران؟!

یک مقام اسرائیلی که نامش فاش نشده، در گفتگو با خبرگزاری فرانسه (AFP) هشدار داد که ایران ممکن است در آستانه نشست گروه 1+5 در بروکسل سعی کند راه‌حلی مقطعی برای خروج از بحران ارائه دهد.

یک مقام اسرائیلی که نامش فاش نشده، در گفتگو با خبرگزاری فرانسه (AFP) هشدار داد که ایران ممکن است در آستانه نشست گروه 1+5 در بروکسل سعی کند راه‌حلی مقطعی برای خروج از بحران ارائه دهد.

 

نمایندگان امریکا، چین، روسیه، فرانسه، انگلیس و آلمان قرار است امروز (سه‌شنبه/ ۱۶ ژوئیه/ ۲۵ تیر) در بروکسل، پایتخت بلژیک، مهمان "کاترین اشتون" مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا باشند.

"چگونگی ادامه کار در پرونده هسته‌ای ایران" موضوعی است که در دستور کار این نشست قرار دارد.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این مقام رژیم صهیونیستی که نامش فاش نشده، هشدار داده است که: «احتمال دارد ایران برای برداشته شدن بخشی از تحریم‌ها، غنی‌سازی اتمی را "به طور موقت" متوقف کند یا حتی بخشی از اورانیوم با غنای ۲۰ درصد را به سطح پایین‌تر تبدیل کند.» 

وی در ادامه، احتمال خود را قطعی انگاشته و بدون اینکه شواهدی بر ارائه چنین پیشنهادی از جانب ایران موجود باشد، می گوید: «چنین پیشنهادهایی ناچیز و بی‌معنا هستند. این جزئی از سیاست ایران برای "فریب جامعه جهانی" است.»

 

این مقام اسرائیلی (که به علت افشا نشدن نامش می تواند رئیس رژیم، نخست وزیر، وزیر، نظامی بلندپایه، نماینده کنیست، مدیر میانی، درجه دار معمولی، افسر پلیس، کارمند وزارتخانه یا هرکس دیگری باشد!) تأکید کرده است که چنین راه‌حل‌هایی را غیرقابل قبول می داند.

او به خبرگزاری فرانسه می گوید: «هر راهی را که به توقف کامل غنی‌سازی اتمی ایران، انتقال تمامی مواد غنی‌شده، تعطیلی تأسیسات زیرزمینی قم و توقف کامل کار رآکتور پلوتونیوم منجر نشود، رد خواهیم کرد.»

 

 

گفتنی است بی تأثیری فشارها بر برنامه هسته ای صلح آمیز ایران و اشتیاق جامعه جهانی برای توسعه و تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران -به ویژه پس از برگزاری پرشکوه انتخابات ریاست جمهوری- دولتمردان رژیم صهیونیستی را ناخرسند کرده است.

 

طی روزهای گذشته، نخست وزیر و وزیر اطلاعات اسرائیل در اظهاراتی هماهنگ و یکسان، مرحله ای دیگر از پروژه "ایران هراسی" را کلید زدند و از امریکا خواستند که گزینه نظامی را در مواجهه با ایران از دستور کار خارج نکند.
طبقه بندی: علمی،

تاریخ : سه شنبه 25 تیر 1392 | 06:31 ب.ظ | نویسنده : سلمان بنی فضل | نظرات

  • ایکس باکس | قالب بلاگ اسکای | اس ام اس دون