تبلیغات
√ وقت آزاد - با این چاپگر نیازی به خرید کفش ندارید

با توسعه فناوری چاپ سه بعدی، افراد می توانند بر اساس سلیقه و نیاز خود اقدام به طراحی و تولید کفش کنند.

 به نقل از ایسنا، کفش های ورزشی چاپ سه بعدی یکی از اهداف اصلی طراحان محسوب می شوند، طراحی منحصر به فرد و اختصاصی این کفش ها به ورزشکاران برای ثبت رکوردهای تازه کمک می‌کنند.

 

کفش ورزشی Designed To Win نمونه اولیه تولید شده با چاپگر سه بعدی است؛ برای طراحی این کفش پای ورزشکار اسکن شده و از روی این الگو، کفش اختصاصی برای فرد تولید می شود.

 

 

این کفش از پودر متخلخل پلی آمید نایلون تولید شده و از وزن بسیار سبک و کارآیی بالا برخوردار است که می تواند سرعت ورزشکاران را تا 3.5 درصد افزایش دهد.

 

شرکت Shapeways نیز از سال 2007 میلادی در حوزه طراحی کفش های چاپ سه بعدی فعالیت می کند؛ این شرکت با طراحی و قرار دادن الگوی رایگان چند مدل کفش زنانه در اینترنت، امکان تولید سفارشی کفش را برای افراد فراهم می‌کند.

 

 

استودیو Pensar قصد دارد با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی، اقدام به طراحی و تولید سفارشی کفش متناسب با وضعیت پای هر فرد کند.

 

در طرح مفهومی کفش ورزشی DNA‌ این شرکت، خریدار در مرحله نخست باید از یک جفت کفش ورزشی معمولی مجهز به حسگرهای فشار و شتاب سنج مجهز استفاده کند؛ سپس داده های بیومکانیک فرد به رایانه منتقل و کفش اختصاصی با توجه به ویژگی های پای هر فرد طراحی می شود.

 

 

خریدار می تواند رنگ، طرح و بافت داخل کفش را به سلیقه خود انتخاب کند و چاپگر سه بعدی از روی الگوی تهیه شده یک نمونه کاملا سفارشی تولید می کند.

 

با توسعه فناوری چاپ سه بعدی بویژه در حوزه تولید کفش، افراد در آینده نزدیک می توانند یک محصول کاملا سفارشی متناسب با ویژگی های بدنی خود طراحی و تولید کنند.

 

 

با این حال این فناوری در عین تولید اختصاصی پوشاک و کاهش هزینه ها باعث تعطیلی شمار زیادی از کارخانه های تولید کفش و بیکاری نیروی های شاغل در این بخش می شود.
طبقه بندی: تکنولوژی، علمی، تصاویر،

تاریخ : سه شنبه 5 شهریور 1392 | 12:43 ب.ظ | نویسنده : سلمان بنی فضل | نظرات

  • ایکس باکس | قالب بلاگ اسکای | اس ام اس دون